Dobiegła końca całoroczna akcja czytania książek dzieciom w Gminnym Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między wychowankami i przedszkolakami.
Przedsięwzięcie polegało na tym, że raz w tygodniu przychodziłyśmy do Przedszkola i czytałyśmy Dzieciom bajki, legendy, bajeczki utwory dobrze znane ale i przez nas specjalnie wyszukiwane…. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchiwały bajek, odpowiadały z wielką ochotą na zadawane przez wychowanki pytania dotyczące przeczytanego tekstu, oglądały kolorowe ilustracje. Wiemy, że codzienne czytanie dziecku jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość – i tego właśnie również uczymy nasze wychowanki – także przyszłe mamy. W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki otrzymały od nas pamiątkowe dyplomy za wzorowe słuchanie, rozwijanie wyobraźni. Dziękujemy za Waszą uwagę, zainteresowanie, piękne słuchanie; Wasze uśmiechy, ciekawość i aktywny udział sprawiały nam wiele radości. Dziękujemy za wspólnie spędzony rok!




