Rajd „Kapeluszny”

Przy słonecznej, czerwcowej pogodzie Szkolne Koło PTSM włączyło się w kolejną imprezę krajoznawczo-turystyczną zgodnie z kalendarzem na rok 2025/2026 ZOM PTSM „Ziemi Radomskiej”. Był to Pieszy Rajd Kapeluszowy Śladami Witolda Gombrowicza. Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej krajoznawstwa wśród młodzieży, popularyzacja zabytków i pomników przyrody gminy Jedlińsk, upowszechnienie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania czasu wolnego, umacnianie więzi koleżeńskich między turystami.

Rajd rozpoczęliśmy przy Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, zwiedziliśmy pałacowe wnętrza oraz wysłuchaliśmy opowiadanej przez kustosza, historii dotyczącej życia i twórczości pisarza. Podczas wędrówki podziwiać mogliśmy malownicze lasy pachnące sosnową żywicą, zielone łąki oraz piękną przyrodę słuchając przyrodniczych opowieści pracownika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
Finał rajdu odbył się w ZSP w Jedlińsku, tutaj czekał na nas wspaniały poczęstunek – pyszna kiełbaska. Po chwili odpoczynku rozstrzygnięto konkursowe zmagania : Test wiedzy i spostrzegawczości oraz konkurs na najciekawszy projekt „Kapelusz XVII Rajdu Śladami W. Gombrowicza” . Nasz projekt wykonany przez wychowanki spodobał się jury i zajęłyśmy I miejsce!!! Jesteśmy dumne i bardzo szczęśliwe z tego sukcesu.
Odebrałyśmy podziękowania, dyplomy, upominki ufundowane przez organizatorów oraz Zarząd Mazowieckiego Oddziału PTSM „Ziemia Radomska”. Zmęczone, strudzone, pełne niezapomnianych wrażeń powróciłyśmy do ośrodka. Pogoda na szczęście i tym razem nas nie zawiodła.