Dziś w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, podczas której uczennice oddały hołd blisko 22 tysiącom Polaków zamordowanych wiosną 1940 roku przez NKWD.
W programie znalazły się poruszające recytacje, pieśni oraz chwile refleksji, które pozwoliły lepiej zrozumieć tragiczne wydarzenia tamtych lat. zbrodnia katyńska była wymierzona w elitę narodu – oficerów, nauczycieli, lekarzy i przedstawicieli inteligencji.
W trakcie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Ankurowska, podkreślając wagę pielęgnowania pamięci o tragicznych wydarzeniach naszej historii oraz odpowiedzialność kolejnych pokoleń za jej zachowanie.
Zwieńczeniem akademii było złożenie wieńca oraz zapalenie znicza przed obeliskiem upamiętniającym nauczyciela i oficera Wojska Polskiego porucznika Jana Bryły.



