„IX Rajd Skaryszewski” za nami!!!!!

Z wielką radością wyruszyłyśmy w dniu 08.05.2026 roku na kolejną imprezę wynikającą z kalendarza imprez organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTSM „Ziemia Radomska” w Radomiu. Tym razem podczas rajdu zapoznałyśmy się z walorami turystycznymi i krajoznawczymi miasta i gminy Skaryszew. Nasza wędrówka rozpoczęła się przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu podążałyśmy polnymi drogami, lasami przez Magierów aż do Skaryszewa – łączna trasa 12 km.

Pogoda dopisała, humory również. Organizatorzy rajdu zadbali o liczne atrakcje podczas trwania imprezy – konkursy wiedzy, krajoznawcze, zawody sportowe. Zwieńczeniem pieszej wycieczki był poczęstunek na terenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, tu również odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie rajdu. Wszystkie z uśmiechami na twarzach, pełne pozytywnych wrażeń powróciłyśmy do ośrodka, Rajd po raz kolejny pokazał, że aktywność, integracja i kontakt z naturą to najlepszy sposób na wartościowe chwile razem.