„Rajdowy chill w wiosennym stylu”

17 kwietnia 2026 roku grupa wychowanek uczestniczyła w XXI Rajdzie Europejskim pod patronatem honorowym Starosty Radomskiego Pana Waldemara Trelki i Wójta Gminy Kowala, który odbył się w wyjątkowo sprzyjających warunkach – towarzyszyła nam cudowna, wiosenna, słoneczna pogoda dodająca energii i podkreślająca uroki odwiedzanych przez nas miejsc. Organizatorem rajdu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Parznicach i była to kolejna turystyczna impreza wynikająca z kalendarza imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez oddział mazowiecki PTSM „Ziemia Radomska” w Radomiu.


Tegoroczna trasa rajdu rozpoczęła się na dziedzińcu kościoła w Pelagowie, wędrując lasami, polami z entuzjazmem pokonywaliśmy kolejne kilometry naszej trasy Trablice – Kotarwice – Kowalówka – Parznice. Jednym z ważniejszych punktów było odwiedzenie Domu Pamięci ks. Romana Kotlarza – miejsca pełnego refleksji, zadumy i historii, którą warto znać. Podczas rajdu przeprowadzono konkursy: wiedzowy – ze spostrzegawczości na trasie, z podstawowej wiedzy o Unii Europejskiej i działalności PTSM, plastyczny oraz rozgrywki sportowe. Na zakończenie rajdu zostały wręczone wszystkim drużynom nagrody i dyplomy. Zdobyłyśmy pierwsze miejsce!!

Pogoda nam i tym razem dopisała – wyraźnie na polach, łąkach i lasach było widać, słychać i czuć wspaniałą wiosnę. Rajd przebiegł w miłej atmosferze, atrakcyjnej malowniczej trasie oraz dużym zaangażowaniu wszystkich uczestników. Wróciłyśmy, ale rajd nadal z nami – wspomnienia i dobry humor zostają na długo.